Kennis optimaal inzetten én beschermen
Bomecon, 12 man sterk, levert gereedschap dat moet presteren op het hoogste niveau in de bouw en op de uitersten van wat mogelijk is in de hijstechniek. Het hijsgereedschap moet passen in het bouwproces en de architectonische constructies. Het moet een betrouwbare bijdrage leveren in de vaak strakke planning, ook moet het faalkosten reduceren én vooral veiligheid bieden. Dit vereist een uiterste concentratie op de kern van het bedrijf: kennis omzetten in veilig hijsgereedschap doormiddel van advies, ontwerp en realisatie van eenvoudige tot complexe hijsconstructies.
We lopen met Sabine in de grote hal: “Hier staat slechts een klein gedeelte van onze vloot van hijstechniek. Veel van ons materiaal wordt verhuurd. Ons gamma is zo opgebouwd dat we modulair een geschikte hijsoplossing kunnen aanbieden. Waar nodig ontwerpen we een passende maatwerktoepassing zodat het gereedschap voldoet aan de hijsopdracht. We doen alles ‘onder de haak’. Het is zo specialistisch dat we echt kunnen spreken over een nichemarkt. We werken met 2 engineers en zoeken een 3e. De engineers werken met zware ontwerpprogramma’s op krachtige werkstations en onze intellectuele eigendommen moeten héél goed beveiligd worden, want we weten uit ervaring dat er interesse is in onze kennis en dat mensen ver willen gaan om ons te evenaren. Dus is het een prettig idee dat we met Gflex de beveiliging op orde hebben en blijven verbeteren! Onze kennis is echt het uitgangspunt in ons bedrijf. Opdrachtgevers moeten blindelings kunnen vertrouwen op onze expertise.”.
Overname IMC door Gflex op het juiste moment
Sabine over de keuze voor het uitbesteden van het ICT-beheer: “Wij leggen ons volledig toe op onze expertise. We kiezen dus ook bewust voor een ICT-partij die ons helemaal kan voorzien in advies, levering en beheer. We werkten al lang met IMC. En dat ging altijd goed. Toen daar twee ervaren medewerkers vertrokken die ook veel voor ons werkten, begonnen we ons langzamerhand wel wat zorgen te maken over de continuïteit. De kennis en levering omtrent hardware verliep nog vlekkeloos.
Maar we misten aanvullende kennis. Het kwam tot een punt dat we het gesprek aangingen. Met de verhuizing aanstaande waren er zeker kapers op de kust om het stokje ICT-beheer over te nemen”, zegt ze glimlachend, ze vervolgd: “Het was in dat gesprek dat Dennis vroeg om nog even geduld te hebben omdat er ontwikkelingen waren. Al snel hoorden we van de overname door Gflex. Die kwam kort gezegd, voor ons precies op het juiste moment!”.